Wczytuję dla Ciebie stronę. Zaczekaj chwilkę proszę...
szukaj
Warszawa

Ogród Botaniczny PAN Fotografia Przyrody

Sesja fotograficzna w Ogrodzie Botanicznym Państwowej Akademii Nauk w Powsinie (Warszawa). Motywem przewodnim wykonania fotografii było zgłoszenie ujęć do konkursu fotograficznego o charakterze podróżniczo-krajoznawczym „MIASTA I MIASTECZKA”, którego celem jest zachęcenie czytelnika do podróżowania z aparatem po ciekawych miejscach na terenie całego kraju. Zdjęcia zostały zgrupowane w jeden cykl razem z fotografiami o innej tematyce i opublikowane w albumie wydawnictwa DEMART.

Ogród Botaniczny PAN

Ogród Botaniczny Państwowej Akademii Nauk znajduje się w granicach administracyjnych miasta stołecznego Warszawy, przy południowej granicy dzielnicy Ursynów, w odległości ok. 23 km od Centrum w linii prostej. Położony jest na górnym tarasie doliny Wisły, na wysokości 87-102 m n.p.m. Niedaleko Ogrodu Botanicznego znajdują się Rezerwat przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego oraz Park Kultury w Powsinie.

Obecnie ogród posiada powierzchnię 40 ha, z czego dla zwiedzających udostępnionych jest około 30 ha. Pozostałe 10 ha to tereny gospodarcze oraz zaplecze dla prowadzenia doświadczeń polowych, a także szkółki służące do rozmnażania roślin. Część z tego terenu w przyszłości zostanie jeszcze przeznaczona pod kolekcje ekspozycyjne.

W ogrodzie dotychczas udało się zgromadzić ponad 8600 taksonów, pogrupowanych tematycznie: arboretum, kolekcja flory polskiej, rośliny ozdobne, użytkowe i egzotyczne.

Makrofotografia przyrody

Tym razem zabrałem ze sobą na testy przed zakupem bardzo ciekawy obiektyw EF 70-200 F/4L. Szkiełko nie posiadało co prawda stabilizacji, ale w fotografii typu makro i tak najczęściej korzysta się ze statywu, co niweluje ewentualny problem braku ostrości.

Muszę przyznać, że z początku podchodziłem bardzo sceptycznie do tego obiektywu, ale na potrzeby zdjęć w Ogrodzie Botanicznym PAN, sprawdził się idealnie. Kilka fotek testowo zrobiłem prosto „z ręki” i byłem pod dużym wrażeniem ostrości, jaką udało mi się uzyskać. Autofocus to również duży atut tego obiektywy – działa szybko i praktycznie bezszelestnie.

W przyszłości planuje sprawdzić jego możliwości w portretach. Bokeh, który oferuje ten obiektyw jest naprawdę obiecujący i myślę, że w fotografii portretowej może pokazać swój pazur.

Dodaj komentarz

Szczegóły

LokalizacjaWarszawa - Powsin
AparatCanon EOS 30D
ObiektywCanon EF 50 mm F/1.4 USM
ISO125
PrzysłonaF/1.8 - F/4.0
Ekspozycja1/250 - 1/60 s
OświetlenieŚwiatło zastane

Kategorie

Tagi

Podoba mi się! 1
Powiększ zdjęcie
Podoba mi się! 1
Powiększ zdjęcie
Podoba mi się! 2
Powiększ zdjęcie
Podoba mi się! 1
Powiększ zdjęcie
Podoba mi się! 2
Powiększ zdjęcie
Podoba mi się! 1
Powiększ zdjęcie
Podoba mi się!
Powiększ zdjęcie
Podoba mi się!
Powiększ zdjęcie
Historia Szczegóły Szczegóły Podoba mi się!

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Powiązane wpisy