Wczytuję dla Ciebie stronę. Zaczekaj chwilkę proszę...
szukaj
New Delhi

New Delhi - Indie Fotografia Krajobrazowa

Całkiem niedawno miałem okazję przebywać w Indiach. Podróż ta mimo, iż nie wiązała się bezpośrednio z moim zamiłowaniem do fotografii pozwoliła mi na wykonanie kilku ujęć, które w pewien sposób mogą zaprezentować zwyczaje mieszkańców Indii oraz przybliżyć architekturę tego drugiego pod względem ludności kraju na świecie. Prezentowane ujęcia są jedynie fragmentem wykonanych wówczas kadrów. Na fotografiach kolejno: INDIA GATE, RED FORT (PORTRET), SOUTH EXTENSION.

India Gate

Brama Indii (oryginalnie ku czci wszystkich Hindusów poległych na wojnach) jest zabytkiem znajdującym się w Delhi, zbudowanym przez Edwin Lutyensa ku chwale indyjskich żołnierzy, którzy zginęli w I wojnie światowej i na wojnach z Afganistanem. Budowlę ufundował 10 lutego 1921 roku książę Wielkiej Brytanii. Nazwiska poległych żołnierzy zostały wyryte na ścianach Bramy. Budowę ukończono w roku 1931. W 1971 utworzono grób nieznanego żołnierza.

Na górze napisano wielkimi literami:

„To the dead of the Indian armies who fell honoured in France and Flanders Mesopotamia and Persia East Africa Gallipoli and elsewhere in the near and the far-east and in sacred memory also of those whose names are recorded and who fell in India or the north-west frontier and during the Third Afgan War”

Co w wolnym tłumaczeniu oznacza:

Wszystkim zmarłym żołnierzom indyjskiej armii, którzy honorowo walczyli we Francji, Mezopotamii, Persji, wschodniej Afryce i wszędzie indziej w pobliżu lub daleko od kraju oraz tym, którzy walczyli na północnym zachodzie podczas III Wojny z Afganistanem

Red Fort

Czerwony Fort był pałacem w nowej stolicy Szacha Dżahana – znajdował się w jednym z siedmiu starożytnych miast Delhi – Shahjahanabadzie. Szach przeniósł stolicę z Agry, aby podnieść wagę swojej władzy i po to, by mieć okazję wprowadzić w życie swoje pomysły na wielkie budowle. Czerwony Fort znajduje się we wschodniej części Shahjahanabadu. Jego nazwa pochodzi od koloru ścian tej budowli. Mur ma długość 2.5 km, a jego wysokość waha się w granicach 16m przy rzece, do 33m w stronę miasta.

Fort leży wzdłuż rzeki Jamuny, która pełniła rolę fosy – teraz koryto rzeki znajduje się 1km od fortu. Czerwony fort jest jednym z najpopularniejszych obiektów turystycznych w Delhi – przyciąga każdego roku miliony odwiedzających. Jest on również symbolem uzyskania niepodległości w 1947 i tym samym uwolnienia się z rąk Wielkiej Brytanii.

Fort był wykorzystywany przez Brytyjczyków jako kwatera armii. Po roku 1947 stała się kwaterą wojsk indyjskich. Od 2003 Czerwony Fort został oddany do użytku turystycznego, a w 2007 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

South Extension

Jedna z największych stref handlowych, skupiająca setki sklepów o różnych profilach asortymentowych. Miejsce odwiedzane corocznie przez miliony turystów zachęcanych niskimi cenami oraz bogatym wyborem „pamiątek” z Indii. Miejsce zamknięte w poniedziałki przeżywa swoisty renesans zakupów i dokonywanych transakcji handlowych w każdą niedzielę.

Dodaj komentarz

Szczegóły

LokalizacjaIndie - New Delhi
AparatCanon EOS 30D
ObiektywCanon EF 17-40 mm F/4L
ISO200 - 800
PrzysłonaF/4 - F/11
Ekspozycja1/500 - 2 s
OświetlenieŚwiatło zastane

Kategorie

Tagi

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url
Powiązane wpisy