Wczytuję dla Ciebie stronę. Zaczekaj chwilkę proszę...
szukaj

Kilka słów o mnie

Fotografia była mi bardzo bliska już od wczesnych lat młodzieńczych – wtedy to za przyczyną aparatu ZENIT-19 produkcji ZSRR rozpoczęła się moja pierwsza przygoda z fotografią. Aparat znalazłem w jednym z domowych składów staroci i szybko stał się towarzyszem moich kilku wędrówek. Niestety, jak to zwykle bywa w tym wieku, słomiany zapał i brak cierpliwości spowodowały, że fotografia odeszła po jakimś czasie w zapomnienie i przez długie lata czekała na ponowne odkrycie.

Tak tez się stało i 3 lata temu powróciłem na stare, delikatnie przetarte ścieżki fotografii – tym razem na serio i z bardzo poważnym podejściem oraz dużo większą dozą „serca” i cierpliwości do wymagań jakie stawia warsztat fotograficzny. Sprawcą zamieszania było półprofesjonalny, rysujący bardzo dobre jakościowo kadry Canon 30D. Aparat ten był moją pierwsza cyfrową lustrzanką. Korpus Canona bardzo szybko przypadł mi do gustu i wciągnął ponownie w pasjonujący świat fotografii – dużo bogatszej i bardziej interesującej niż kiedykolwiek.

Tak naprawdę dopiero teraz dysponowałem pełną kontrolą nad tym, co chciałbym na moich zdjęciach pokazać. Początki były trudne jednak po pewnym czasie opanowałem na wystarczającym poziomie techniki robienia fotografii i zacząłem eksperymentować z kadrowaniem, oświetleniem i kolorystyką.

Jednocześnie z rozwojem moich umiejętności fotograficznych starałem się rozwijać równie ważną, dla każdego fotografa, dziedzinę obróbki fotograficznej. W swojej przygodzie skupiłem się głównie na produktach firmy Adobe, które szczególnie przypadły mi do gustu, oferując najbardziej potrzebne narzędzia edycji i liftingu zdjęć cyfrowych.

W ciągu ostatnich kilku lat udało mi się zgłosić kilkanaście ujęć do konkursów fotograficznych, czego efektem jest publikacja pięciu fotografii w dwóch albumach wydawnictwa DEMART: „POLSKA JEST NIEZWYKŁA” oraz „MIASTA I MIASTECZKA”.

W chwili obecnej nadal poszukuję swojej dziedziny fotografii, w której chciałbym się specjalizować jednak na dzień dzisiejszy wszystkie wydają mi się bardzo interesujące, choć najbliższe memu sercu są fotograficzne projekty motoryzacyjne, krajobrazy oraz zdjęcia sportowe i portrety.

Dzisiaj już nie wyobrażam sobie życia bez fotografii, która pozwala mi wyrażać moje emocje i pomaga osiągać spełnienie w życiu. Odkąd pamiętam moim życiem rządziły emocje, które były moim drogowskazem – tak też kreuję moją wizję w fotografii. Emocję są w niej dla mnie najważniejsze, a dzięki zamiłowaniu do obserwowaniu ludzi w różnych sytuacjach życiowych mam pewność, że moje fotografie pełne będą emocji.

Na chwilę obecną pracuję w pełni na systemie EOS firmy Canon i dwóch body z tej serii (EOS 30D i EOS 50D wraz z kompletem obiektywów).

O fotografii mógłbym rozmawiać godzinami, ale bez obrazu same słowa są jedynie pustymi wyrazami. Zapraszam serdecznie do obejrzenia moich prac fotograficznych i zapoznania się z moją ofertą.

Historia

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url